Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

ul. Rynek 71, 34-143 Lanckorona

 

              

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie jest samodzielną instytucją wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury Gminy Lanckorona 30 marca 1992 r. Wraz z trzema Filiami w Izdebniku, Jastrzębi i Skawinkach, tworzy sieć bibliotek publicznych w Gminie Lanckorona.
        Podstawowym celem działalności Bibliotek jest zaspokajanie potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz uczestniczenie w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

        Oprócz gromadzenia, opracowania, przechowywania i udostępniania różnych typów zbiorów Instytucja prowadzi także wypożyczenia między biblioteczne oraz umożliwia, po wcześniejszym uzgodnieniu, użytkownikom niepełnosprawnym, starszym i chorym dostarczanie książek, czasopism oraz dokumentów audiowizualnych do domów osobiście, za pośrednictwem osób z rodziny lub innych czytelników.
        W zbiorach Książnicy znajduje się  literatura popularnonaukowa,beletrystyczna (piękna), książki z działu regionalnego, czasopisma, audiobooki, bajki, filmy, gry planszowe
i zręcznościowe. Księgozbiór Biblioteki liczy 9296 woluminów. Oprócz książek w zasobach posiadamy także 30 egzemplarzy dokumentów audiowizualnych w postaci audiobooków, bajek i filmów.
(Stan na 31.12.2016 r).

        Dysponujemy również nowoczesnym sprzętem biurowym: skanerem, ksero, drukarką, fax-em. Placówka zapewnia dla użytkowników możliwość skorzystania
z szerokopasmowego Internetu.

 

Informacje

Liczba wyświetleń: 192
Utworzono dnia: 29.03.2017

Historia publikacji

  • 29.04.2017 10:35, Administrator
    Edycja strony: Strona główna
  • 29.04.2017 10:34, Administrator
    Edycja strony: Strona główna
  • 29.04.2017 10:34, Administrator
    Edycja strony: Strona główna